Ab-Forex, işlemlerinde, risk faktörünü ön planda tutarak minimum işlem sayısı ile maksimum kazanım elde etme mantığını kendine ilke edinmiştir.

Bu sebeple Traderlerimiz, sizlerle paylaşılan sinyal önerileri öncesinde pariteler üzerinde her yönüyle titiz bir çalışma sergilemektedir.
Pariteler üzerinde alım/satım işlemi gerçekleştirmeden önceki aşamalarımızı aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.
Traderlerimiz, gerçekleştirecekleri işlemler öncesinde piyasa hareketliliklerini gözlemleyerek, pariteler üzerinde çeşitli metotlar yardımı ile teknik analiz çalışmaları uygularlar.
Bu uygulama sonunda paritelerin ilk olarak Trend yönü belirlenir.
Trend yönü belirlenen pariteler üzerinde ki ikinci aşama ise alım/satım için uygun noktayı tayin etmektir.
Alım/satım noktalarının çeşitli teknik analiz metotları yardımı ile (Kanal hareketleri, destek ve direnç noktaları, Fibonacci seviyeleri, Elliot dalgaları gibi) belirlenmesinin ardından, sırayı kâr ve zarar seviyelerinin belirlenmesi alır.
Kâr ve zarar noktaları, Trend yönü ve risk faktörü göz önünde bulundurularak yukarıda bahsi geçen teknik analiz metotları ile belirlenir.
Teknik analiz ile ilgili tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra ikinci aşamaya, günün ekonomik haberleri olan temel analiz kısmına geçilir.
Bu noktada ekonomik veri takvimi incelenmeye alınarak, alım/satım işlemi öncesinde herhangi bir önemli veri açıklaması var ise, bu verinin yaratacağı fiyat dalgalanması riski göz önüne alınarak, verinin parite üzerindeki etkisinin sonra ermesi beklenir.
Ve son hamle olarak alım/satım işlemimiz yatırımcı ile Sms yolu ile buluşur.